„Pomóc niezwykłym dzieciom robić zwykłe rzeczy”

 

Marzena Kołnierzak, dyrektor Ośrodka AMNIS

Rozwój małego dziecka jest fascynujący. Zachwycają mnie dzieci, ich potencjał rozwojowy i obserwacja tego co je otacza. Często one uczą mnie co w życiu ważne.

Z wykształcenia jestem psychologiem. Od wielu lat pracuję z dziećmi o zaburzonym rozwoju, głównie ze spektrum autyzmu. Pomoc dzieciom w pokonywaniu ich trudności jest dużym wyzwaniem, ale także pracą dającą ogromną satysfakcję i radość. Wymaga systematycznego świadomego działania i zaangażowania.


Odbyłam wiele szkoleń w zakresie: autyzmu i problemów rozwojowych u małych dzieci m. in: “TEACCH Transition Assessment Profile TTAP Training”- Opleidingscentrum Autisme Theo Peeters Belgia; “Training on identity and psychoeducation of person with Autism”- Centrum Autisme Leiden; “Going to the Heart of Autism – The RDI Program prowadzonym przez Dr. Stevena Gutsteina. Ukończyłam Studium Psychoterapii Dzieci i Rodziny Polskiego Instytutu Psychoterapii Krótkoterminowej oraz Studium Pomocy Dzieciom Autystycznym i ich Rodzinom Fundacji SYNAPSIS. Kontynuuję 4 letnie szkolenie w terapii poznawczo behawioralnej dzieci i młodzieży zgodne ze standardami European Association for Behavioural and Cognitive Therapies. Brałam udział w projektach oraz prowadziłam szkolenia z zakresu autyzmu dla rodzin i profesjonalistów.


Przez kilkanaście lat pracy terapeutycznej, diagnostycznej i konsultacyjnej : pracowałam w poradni psychologiczno-pedagogicznej, w przedszkolu specjalnym, kierowałam zespołem terapeutycznym w przedszkolu integracyjnym, współtworzyłam a później kierowałam Pierwszym Niepublicznym Przedszkolem Terapeutycznym Fundacji SYNAPSIS . Od lipca 2009 roku prowadzę Ośrodek Wspierania Rozwoju Dziecka AMNIS.

 

Marzena Kołnierzak

Certyfikaty i Referencje

 

 

Copyright © AMNIS Wspieranie Rozwoju Dziecka 2011
Copyright © AMNIS Wspieranie Rozwoju Dziecka, 2015